FinansesIkviens no mums kādreiz ir uzdevis šo jautājumu – „Vai ir iespējams izdzīvot ar minimālo algu?” Lai arī cik skumji tas nebūtu, bet šādu jautājumu sev uzdod lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, jo strādā darba vietās, kur alga tik tiešām ir pārmērīgi zema.

Sāksim ar to, ka minimālā alga Latvijā ir 360 Eiro. Ja skatāmies no reālās situācijas, tad par šādu summu vienam cilvēkam izdzīvot nav iespējams! Pie tam, 360 Eiro ir tikai summa, kas tiek saņemta pirms nodokļu nomaksas, iedomājaties kāda summa paliek pēc nodokļu nomaksas? Vēl ievērojami mazāka!

Atcerēsimies, ka no algas mums vēl tiek „novilkts” iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas ir 23% apmērā jeb naudas ziņā, tie ir veseli 82,80 Eiro. Pie tam neaizmirsīsim arī sociālās un apdrošināšanas iemaksas, kuras ir obligātas. Pēc visu šo nodokļu nomaksas, aptuvenā summa, kas cilvēkam paliek uz rokas ir ap 270 Eiro.

Ko, tad īsti var iesākt par šo naudas summu, un vai vispār ir iespējams izdzīvot veselu mēnesi ar 270 Eiro?

Vispirms sāksim ar to, ka vislielākā nauda aizies dzīvokļa vai mājas samaksai. Ja jums nav personiskais dzīvoklis vai māja, tad ar šādu algu Jūs fiziski nespēsiet izdzīvot! Vidējās dzīvokļa cenas Rīgā ir ap 300 Eiro, bet Jums uz rokas ir tikai 270 Eiro!

Protams var atrast arī kādu dzīvokli, kādā ne tik ļoti patīkamā rajonā, kur iespējams vajadzēs maksāt kādus 120-160 Eiro, pie tam, tas vēl ir bez komunālajiem. Ar šāda veida dzīvokli Jūs iespējams varēsiet izdzīvot, taču neaizmirsīsim to, ka Jums nebūs lieka nauda, ne izklaidēm, ne arī kam citam, tikai un vienīgi izdzīvošanai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *