Esam daudz dzirdējuši par māju siltināšanu un tās pozitīvajām pusēm. Nevar, īsti, strīdēties, ka siltināta māja ietaupa līdzekļus uz apkures rēķiniem. Gada aukstajā periodā, daudziem, rodas sarežģījumi ar apkures rēķinu apmaksu. Ieguldot līdzekļus mājas siltināšanā varam ietaupīt, bet tas nav ieguldījums kurš atmaksājas uzreiz.

Mājas siltināšanas pozitīvās puses:

  • Samazinās apkures izmaksas.
  • Palielinās dzīvokļu vērtība.
  • Uzlabojas ēkas vizuālais izskats.
  • Uzlabojas telpu mikroklimats.

AizdevējiSaprotams, ka daudzdzīvokļu mājas siltināšana izmaksā pietiekoši lielu summu, lai tas nebūtu ātri un nepārdomāti pieņemams lēmums. Ja mājā ir 20 dzīvokļi, tad, ideālā gadījumā, visiem ir jāpiekrīt siltināšanas veikšanai. Tas var būt diezgan sarežģīti, jo ne visiem līdzekļi atļauj papildus izmaksas pie ikmēneša komunālajām izmaksām. Šādos gadījumos ir jāizvērtē plusi un mīnusi, kā arī jāizpēta visas pieejamas iespējas. No otras puses, nav pieņemami, ka vienas ģimenes dēļ māju nevar siltināt. Tāpēc ir pieņemti noteikumi, kas paredz cik procentiem no mājas iedzīvotajiem ir jāpiekrīt mājas siltināšanai.

Ļoti svarīgi ir izvērtēt iespēju izmantot ES fondu sniegtās iespējas. Ar šo fondu palīdzību iespējams segt par 50% no siltināšanas izdevumiem. Lai saņemtu fondu palīdzību ir jāiziet, diezgan, sarežģīts process, bet ietaupījumi var būt vērā ņemami. ES fondu līdzekļu saņemšanai ir jāatbilst daudziem noteikumiem, lai iepazītos ar šiem noteikumiem un uzzinātu jūsu mājas iespēju saņemt šo palīdzību, jūs varat vērsties pie sava namu apsaimniekotāja vai Latvijas investīciju un attīstības aģentūrā.

Šis ir tikai informatīvs raksts bez domas un aicinājuma aizņemties šāda veida kredītu, jo daudziem no mums labāk patīk pārmaksāt par siltumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *