Kredīta aprēķinsMūsdienu pasaulē ir sastopami ļoti daudzi un dažādi veidi kā risināt finansiālas problēmas. Lielākoties tie ir dažādi kredīti, jāpiemin ka ir daudz kredītu veidu un dažādās situācijās katrs no tiem var būt noderīgāks un izdevīgāks par citiem.

Šobrīd parunāsim par kredītlīniju un overdraftu. Skatoties virspusēji, tie var šķist ļoti līdzīgi, pat vienādi, bet patiesībā šie kredītu veidi ir ļoti atšķirīgi. Lielākā daļa noteikti ir dzirdējuši par kredītlīniju, šis kredīta veids ir kļuvis ļoti populārs pateicoties dažādiem nebanku kreditoriem. Gan TV gan internetā, gan citos medijos un arī uz ielām redzam reklāmas par piedāvātajām kredītlīnijām, tajā pašā laikā, overdrafts ir mazāk zināms, jo šo pakalpojumu piedāvā bankas un tās šo pakalpojumu tik ļoti nereklamē.

Kredītlīnija ir aizdevēja izsniegts kredīts kuru varat izmantot visu uzreiz vai tikai kādu tā daļu, varat arī to neizmantot nemaz. Attiecīgi, jums ir jāatmaksā tikai tā summa kuru reāli esat izmantojuši un, protams, procenti. Kredītlīniju ir iespējams atmaksāt gan vienā maksājumā gan ilgākā laika posmā veicot ikmēneša maksājumus. Jums tiek noteikta minimālā mēneša maksājuma summa, bet varat maksāt arī vairāk.

Overdrafts ir līdzīgs kredītlīnijai tādā ziņā, ka jums nav jāatmaksā summa kuru neesat izmantojuši. Šis kredīts tiek piesaistīts jūsu algai, tas tiek izsniegts uz tās kartes kur saņemat savu algu. Piesakoties šim kredītam, varat izvēlēties overdrafta apjomu, teiksim – 200 Eiro. Tātad, jums ir pieejami 200 Eiro kurus varat izmantot kā vēlaties, ja izmantojat tikai 50 Eiro, jāatmaksā tiki šie 50 Eiro un noteiktie procenti. Paejot mēnesim, iztērētā summa tiek ieturēta no jūsu konta un pieskaitīta overdraftam, ja nomaksājat šādā veidā visu, varat to atkal izmantot. Ja esat izmantojuši visu overdrafta summu, 200 Eiro, tad varēsiet to izmantot tikai tad, kad būsiet seguši visu summu.

Overdrafts un kredītlīnija atšķiras ar to, ka kredītlīnija ir lielāka apjoma un tiek atmaksāta ar ikmēneša maksājumiem, taču overdrafts ir daudz ātrāks un vienkāršāks. Overdraftu var vairāk salīdzināt ar ātro kredītu, bet kredītlīniju vairāk ar kredītkarti. Lai arī ir daudz līdzību, tie ir diezgan atšķirīgi. Overdrafts noder kā rezerves iespēja kādiem neparedzētiem gadījumiem un situācijām kad nauda ir nepieciešama ātri un ērti, jo tas ir pieejams uz jūsu kartes visu laiku. Taču kredītlīniju jau var ņemt arī lielākiem pirkumiem, ceļojumiem un citiem izdevumiem. Abus šos kredītus var paņemt, bet ir jāizvērtē kādam nolūkam to ņemat un kā jums būs ar kredīta atmaksu. Aizņemšanās ir nopietnas saistības kuras uzņematies un to nedrīkst sasteigt vai darīt bezatbildīgi, tas var radīt ļoti smagas sekas visai atlikušajai dzīvei.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *