Neatkarīgi no tā, cik lieli ir cilvēka ienākumi, vienmēr būs vēlme saņemt vairāk un tērēt mazāk. Ja šobrīd vēl neesat atradis iespēju palielināt savus ienākumus, šajā tekstā atradīsiet pāris padomus, kas palīdzēs tērēt mazāk un izmantot savus finanšu līdzekļus daudz efektīvāk.

Lai tērētu mazāk, vispirms būtu jānoskaidro, cik lieli ir jūsu patiesie izdevumi. Statistika liecina, ka lielākā daļa cilvēku tērē par 25% vairāk nekā bija domājuši, tāpēc būtu vērts pārliecināties vai reālie izdevumi sakrīt ar iedomātajiem un precizēt, cik un par ko tiek tērēts. Izdevu apzināšanai varētu palīdzēt internetbankā pieejamais bankas konta izraksts.

Kad apzināti izdevumi un ir skaidrs to apjoms, var ķerties klāt to optimizācijai jeb veikt reālas darbības, kas palīdzētu samazināt izdevumus un ietaupīt naudu.

Pastāv daudz un dažādi veidi, kas ļauj ietaupīt naudu, daudzi no tiem Jums jau noteikti ir zināmi, daži piemirsti, taču daži, iespējams, būs jaunums.

Daži padomi, kas ļaus tērēt mazāk un samazināt izdevumus:

  • Lai samazinātu izdevumus par pārtiku, iepērcieties tikai reiz nedēļā ņemot līdzi iepriekš izveidotu produktu sarakstu. Veidojot produktu sarakstu, vadieties pēc iepriekš izplānotas ēdienkartes, protams, neaizmirstot arī par našķiem un saimniecībai nepieciešamajām precēm.
  • Elektrības rēķinu ļaus samazināt parasto spuldžu nomaiņa pret ekonomiskajām. Šī rīcība prasa finansiālu ieguldījumu, taču ilgtermiņā tiks gūts ievērojams ietaupījums.
  • Nosakiet dienas budžetu un rūpējaties, lai tas netiek pārtērēts, tādā veidā sevi disciplinēsiet un daudz vairāk sekosiet līdzi savām finansēm, kas arī ir taupīšanas galvenais pamatnosacījums.
  • Pārskatiet ikmēneša obligātās izmaksas un pārliecinieties vai kādu no pozīcijām nav iespējams samazināt, piemēram, vai jūs interneta operators nepiedāvā kādu izdevīgāku tarifu, vai izdotos ietaupīt nomainot TV pakalpojumu sniedzēju utt. Pirmajā mirklī varētu šķists, ka pāris eiro liela ietaupījuma dēļ, nav vērts tērēt savu laiku uz pakalpojumu tarifu nomaiņu, taču par vairākiem pakalpojumiem kopā skaitot šis ietaupījums var būt pat vairāki desmiti eiro mēnesī.

Lai tērētu mazāk, pārskatiet savus ikmēneša izdevumus un izmantojiet kādu no iepriekš minētajiem padomiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *