Dažādi pētījumi liecina, ka salīdzinot visu trīs Baltijas valstu iedzīvotāju izmaksas mājsaimniecības vajadzībām, tieši latvieši šim nolūkam tērē visvairāk naudas. Rīdzinieku izmaksas par mājokli, pārtiku un transportu sastāda aptuveni 47% no mājsaimniecības ikmēneša ienākumiem, tai pat laika Tallinas iedzīvotāju mājsaimniecības izmaksas sastāda vien 29% no ģimenes ikmēneša ienākumiem.

Lai gan par vairākiem produktiem un pakalpojumiem Latvijā patiesi nākas maksāt vairāk, diezgan daudz naudas ikdienā tiek tērēts neapzināti, pārmaksājot par lietām uz kurām varētu ietaupīt.

Pastāv dažādi veidi, kā optimizēt mājsaimniecība izdevumus un nepārmaksāt. Lielu daļu izdevumu sastāda maksa par īri, siltumu un pārtiku, ka arī ceļa izdevumu dodoties uz un no darba vietas. Svarīgi ir spert pirmo nopietno soli izdevumu izvērtēšanā un rīkoties plānojot savu budžetu ilgtermiņā.

Samazinot izmaksas par mājokli ilgtermiņā iegūsiet vislielāko ietaupījumu. Jau kādu laiku iegādāties mājokli kredītā ir lētāk nekā īrēt, turklāt savā personīgajā mājoklī pastāv iespēja optimizēt apkures sistēmu, izvairoties no siltuma zudumiem. Hipotekārajam kredītam gan pastāv viens ievērojams trūkums – pirmā iemaksa, kuru nākas segt no saviem personīgajiem līdzekļiem. Naudu pirmajai iemaksai sakrāt nav viegli it īpaši tad, ja katru mēnesi jāmaksā par īri, taču arvien vairākas bankas piedāvā dažādus atvieglojumus, piemēram, ģimenēm ar bērniem.

Aizdevums mājokļa iegādei ir viens no veidiem kā optimizēt izmaksas ilgtermiņā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *