Naudas tērēšana parasti ir daudz vieglāks un patīkamāks process par tās taupīšanu un iekrājumu veidošanu, tāpēc bieži vien mēneša beigās attopamies ar tukšu bankas kontu un pāris eiro makā. Lai mēneša beigās nesaskartos ar finansiālām grūtībām vai pat veidotu uzkrājumus, atliek vien ievērot dažus vienkāršus soļus, kuru izpilde neprasa daudz laika, taču sniedz vērā ņemamu rezultātu.

Turpmāk tekstā atradīsiet noderīgus padomus, kā ietaupīt naudu un veidot uzkrājumus, aizmirstot par finansiālām grūtībām.

Trīs svarīgākie soļi, kas ļaus ietaupīt naudu:

  1. Ienākumu un izdevumu apzināšana – lai saprastu cik daudz Jūs tērējat un cik daudz varat ietaupīt, nepieciešams izpētīt finanses un veikt konkrētu ienākumu un izdevumu aprēķinu. Lai gan finanšu izpēte izklausās pēc sarežģīta un laikietilpīga procesa, patiesībā tas neprasa vairāk par 15 minūtēm laika, jo lielākā daļa informācijas jau gatava veidā ir pieejama Jūsu internetbankā. Apskatot interneta bankā pieejamo bankas konta pārskatu par 1 mēnesi Jūs ātri vien redzēsiet, cik lieli ir jūsu ikmēneša ienākumi un cik lieli izdevumi, turklāt pārskatā redzams arī tas, kam nauda ir tērēta.
  2. Izdevumu sagrupēšana – sagrupējot izdevumus sekojošās kategorijās: rēķini, pārtika, transports, izklaide, pārējais, un aprēķinot katras kategorijas izdevumu kopsummu, Jūs uzzināsiet, kam jūs tērējat visvairāk un uz ko varētu ietaupīt. (Šīs darbības veikšana prasīs mazliet laika, taču tas jādara tikai vienreiz mēnesī, turklāt rezultāts un ietaupītā nauda, noteikti būs tā vērta, lai mazliet papūlētos.)
  3. Iespēju meklēšana – bieži vien pastāv iespēja saņemt to pasu preci vai pakalpojumu daudz lētāk, taču šī iespēja ir jāatrod. Izmantojot internetu un tajā pieejamo informāciju, pārskatiet vai jūsu izvēlētajam produktam vai pakalpojumam nepastāv kāda lētāka alternatīva. Alternatīvu meklēšanu veiciet sākot ar to izdevumu grupu, kura veido lielākos ikmēneša izdevumus. Lai gan liekas, ka nomainot telefona operatoru, pērkot mēnešbiļeti sabiedriskajam transportam, izvēloties citu bankas karti, atslēdzot TV kanālus, kurus ikdienā neskatāties, vai pārfinansējot aizdevumu ietaupīsiet vien dažus eiro, patiesībā ietaupījums būs krietni vien lielāks, turklāt vairāku mēnešu garumā tie varētu būt pat vairāki desmiti vai simti eiro, kurus iespējams izmantot lietderīgāk.

Izpildot trīs, iepriekš minētos soļus Jūs ietaupīsiet naudu saglabājot līdzšinējo dzīves kvalitāti un ērtības, taču izslēdzot liekās izmaksa, kuras kopā skaitot veido vairākus desmitus eiro lielus izdevumus.

Parasti lielākos izdevumus veido tieši pakalpojumi, kuru rēķinus apmaksājam ik mēnesi, nemaz neapzinoties, ka pastāv citas lētākas alternatīvas un veidi, kā samazināt rēķinu apjomu.

Lai veiksmīgi ietaupītu un veidotu uzkrājumus, ir jāapzinās cik un par ko izdodat naudu, tāpēc sekojiet iepriekš minētajiem un soļiem sāciet ietaupīt jau šodien!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *