Ja tas ir kāds mazs veikaliņš, tad ir labi pamazām meklēt, kur iepirkt preces. Ja tas ir kāds kulinārijas veikals, tad ir vērts apmeklēt kādu kulinārijas apmācības skolu. Tas parasti maksā dažas mēneša algas, taču, ja tā ir naudu, kuru tu esi spējīgs ietaupīt, tad tas ir tā vērts. Tomēr ja tev nav ideja par sava biznesa uzsākšanu un tev jau ir sava māja, mašīna un viss, kas ir nepieciešams dzīvošanai. Taču tu joprojām esi viens no tiem, kas krāj naudu? Kāpēc? Diemžēl parasti ir tā, ka tie, kas dzīvo taupīgi, bez konkrēta mērķa, tā ir ieprogrammēti jau no pašas bērnības, jo viņi paši ir uzauguši taupīgā vai trūcīgā ģimenē un viss, ko viņi savā bērnībā ir redzējuši, ir kā vecāki dzīvo taupīgi. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc daudzi joprojām dzīvo taupīgi. Tas vienkārši ir ieprogrammēts mūsu smadzenēs no bērnības.

Nav nekas slikts, ja tu dzīvo taupīgi, taču tam būtu vajadzīgs kāds pamatojums. Ja nav labs pamatojums, kāpēc dzīvot taupīgi, tad labāk ir dzīvot šodienai un pirkt visu, ko velies, par saviem brīvajiem līdzekļiem. Kāpēc? Tāpēc, ka dzīvo šodienai un rītdiena var arī nepienākt. Ir jāmāk izbaudīt dzīvi un tos momentus kopā ar saviem tuviniekiem, pat tad, ja tie prasa naudu.

Noteikti nevajadzētu taupīt naudu priekš kaut kādas dārza mājas vai kā cita, kas prasa šodienas prieku un laimi. Piemēram, ja tev ir bērni vai mazbērni, tu taču gribēsi viņus izklaidēt, palutināt, kaut kur aizvest, lai viņiem būtu skaista bērnība. To visu tu vari viņiem atņemt, nepārtraukti krājot naudu priekš kaut kā, ko tev pat īsti nevajag nākotnē. Tad bērni, kuri savā bērnībā redz tikai nabadzību un taupību arī izaug tādi paši. Tāpēc ir svarīgi izvērtēt iemeslus, kāpēc dzīvot taupīgi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *