Dzīvošana uz parāda mūsdienu patērētāju sabiedrībā ir kļuvusi par normu. Aizņemas cilvēki, uzņēmumi un valstis. Aprēķināts, ka pasaules parāds jau sasniedz apmēram 60 triljonus ASV dolāru. Parādi var kļūt ne tikai par personīgu traģēdiju, bet par milzīgu problēmu visas pasaules mērogā. Situāciju sarežģītāku padara, ka attīstītajās valstīs sabiedrība strauji noveco, kas samazina darba spējīgo iedzīvotāju skaitu un iespējas tikt ārā no parādiem. Pasaules glābšanu jāuzņemas valstu līderiem, bet ar saviem parādiem, lai izvairītos no krīzes, katram jātiek galā pašam.

Bet kā tad vislabāk atmaksāt jau esošo parādu?

Maini ikdienas paradumus

Dzīvesveids ir tas, kas ir novedis parādos, tādēļ, lai no tiem atbrīvotos, ir jāmaina paradumi. Iespējams būs jāatsakās no dažādām izklaidēm un lielākiem tēriņiem, tomēr finansiālās situācijas uzlabošana ilgtermiņā noteikti atmaksāsies. Sevi nav jāierobežo, bet jāpielāgojas situācijai, lai mūsu vēlmes atbilst iespējām. Trenažieru zāli var nomainīt ar skriešanu brīvā dabā vai ikdienas pusdienas kafejnīcā ar mājās gatavotu maltīti.

Pielāgo maksājumus iespējām

Problēma atmaksājot parādu var rasties, ja aizņēmums ir paņemts uz noteikumiem, kurus nespējam pildīt. Aizdevējus neinteresē  jūsu personīgās problēmas, tomēr neapšaubāmi viņi vēlas, lai jūs parādu nomaksātu. Daudzi aizdevēji ir pretimnākoši un bieži ir gatavi pielāgoties klienta iespējām, mainot atmaksas summas vai pagarinot termiņus. Ja paņemti vairāki kredīti, pastāv iespējas tos apvienot vienā, tādējādi atvieglojot atmaksas procesu. Šinī situācijā iegūs abas puses. Jāatceras, ka problēma ir jārisina un izvairoties no parāda maksāšanas tas nekur nepazudīs.

Maksā vairāk

Ja ienākumi un aizdevējs to ļauj atmaksājiet vairāk nekā prasīts. Atmaksājot 150EUR un nevis 100EUR, kas noteikts maksājuma grafikā, atbrīvosieties no parāda ātrāk. Neapšaubāmi var atrast neskaitāmus veidus kā iztērēt šo naudu, tomēr jāsaprot, ka parāda atmaksai būtu jābūt prioritātei. Doma, ka pēc parāda atmaksas, varēsiet sevi palutināt palīdzēs sasniegt mērķi.

Maini aizdevēju

Vislielākās problēmas atmaksājot parādus rodas dēļ procentu maksājumiem. Reizēm tie ir pārāk lieli un pārmaksas ir milzīgas. Aizņemoties ir rūpīgi jāiepazīstas ar aizdevēja noteikumiem, tomēr, ja aizņēmāties neapdomīgi, ir vērts pameklēt veidus kā situāciju mainīt. Iespējams ir kāds tuvs draugs vai ģimenes loceklis, kurš var aizdot summu, kas ļautu jums nomaksāt parādu pie cita aizdevēja. Tādējādi parāds var tikt atmaksāts ātrāk un ir iespējas izvairīties no lielajiem procentu maksājumiem. Šeit gan jāatceras, ka aizņemoties no tuvajiem, nenozīmē, ka parāds nav jāatdod. Vēlams pieturēties pie tāda paša atmaksas grafika, ja būtu naudu aizņēmušies, piemēram, no bankas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *