FinansesJūsu personīgās ikmēneša naudas plūsmas noteikšana ir galvenā stabila finanšu plāna sastāvdaļa. Visi Jūsu regulārie un neregulārie izdevumi ir jāiekļauj Jūsu izdevumu aprēķinos. Ja Jums neizdodas iekļaut visus Jūsu regulāros izdevumus, Jūs nevarēsiet iegūt vispārīgu finanšu pārskatu un priekšstatu par savām finansēm.

Lielākā daļa cilvēku ņem vērā ikmēneša izdevumus, piemēram, īri, elektrības rēķinu, transporta izdevumus un pārtiku. Šie maksājumi ir nepieciešamība, no kā parasti nevar izvairīties. Turklāt tie mēdz pārstāvēt lielāko daļu no ikmēneša izdevumiem vairumam cilvēku. Tas ir iemesls, kāpēc tie ir bieži vienīgie izdevumi, kas tiek ņemti vērā, kad cilvēki aprēķina savu naudas plūsmas stāvokli. Tomēr tas var būt ļoti maldinoši, jo lielākajai daļai cilvēku ir citi izdevumi, kas, lai gan brīvprātīgi, var būt tikpat regulāri kā ikmēneša maksājumi.

Pat tad, ja maksājums netiek veikts regulāri, tas ir jāiekļauj Jūsu ikmēneša izdevumos. Lietas, kas bieži vien ir jāmaksā ar 3, 6 vai 12 mēnešu intervālu, ietver sporta zāles abonementu, apdrošināšanu un abonementus (piemēram, žurnālu un laikrakstu). Ja Jūs veicat Jūsu apdrošināšanas maksājumu vienreiz gadā, Jums ir nepieciešams sadalīt kopējo samaksu ar 12 un pievienot to ikmēneša izdevumiem.

Ja Jums ir problēmas savilkt galus un ir kredīti, tad ir viens vērtīgs ieteikums. Ja Jūs joprojām veicat maksājumus pensijas plānā vai krājkontā, pārtrauciet to darīt tagad. Izmantojiet savu naudu, lai segtu savas dzīves izmaksas un samaksātu visus augsto procentu parādus. Kāpēc? Pensijas konti un uzkrājumi nopelna ļoti maz procentu katru mēnesi – visticamāk ievērojami zemākus par Jūsu augsto procentu parādu likmēm. Šī iemesla dēļ, katru mēnesi Jums var nākties maksāt vairāk parādu procentu, nekā Jūs varat ietaupīt. Kad Jūsu finansiālā situācija uzlabojas, Jūs varat atkal sākt veikt šos maksājumus. Tagad Jums vajadzētu veltīt katru centu, kas Jums ir, lai samazinātu savas ikdienas izmaksas un nomaksātu visus augsto procentu parādus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *