Sena paruna vēsta „ja centu pie centa neliksi, pie eiro netiksi”, gluži kā parunā, arī dzīvē, lai vairotu labklājību nepieciešams rūpēties par ienākumiem, taču nedrīkst aizmirst sekot līdzi izdevumiem. Ātrākais veids, kā ietaupīt naudu un vairot labklājību ir izdevumu samazināšana.

10 padomi naudas taupīšanai un izdevumu samazināšanai

  1. Katru mēnesi aprēķiniet savus izdevumus un sekojiet līdzi to pieaugumam vai gluži pretēji samazinājumam.
  2. Meklējiet lētākas alternatīvas. Tā kā preču un pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs, gandrīz ikvienam produktam un pakalpojuma ir lētāka, taču nebūt ne mazāk kvalitatīva alternatīva. Pārbaudiet vai esat izvēlējies izdevīgāko pakalpojumu sniedzēju vai tarifu.
  3. Pērkot pārtiku, dodaties uz veikalu pēc iespējas retāk, piemēram, reizi nedēļā un izmantojiet produktu sarakstu. Nedodaties uz veikalu un novērtējot produktu cenas pievērsiet uzmanību cenai kilogramā vai litrā nevis cenai par iepakojumu.
  4. Nepērciet pusdienas veikalā vai kafejnīcā, paņemiet tās līdzi no mājā. Katra bulciņa, saldais batoniņš vai kompleksās pusdienas kafejnīcā, izmaksā krietni vairāk, nekā mājās gatavota pārtika.
  5. Pērkot elektroniku, saimniecības preces vai citas lietas, kurām paredzēts kalpot ilgāku laiku, veiciet nopietnāku izpēti un apskatiet atsauksmes internetā, lai nenāktos pārmaksāt pērkot jaunu salūzušā vietā.
  6. Sadzīves preces, kurām ir gari derīguma termiņi, piemēram, veļas pulveri, tualetes papīru un tamlīdzīgas preces iegādājaties lielajos iepakojums. Lielie iepakojumi vienmēr maksā lētāk, turklāt pastāv mazāka iespēja, ka bieži braucot iepirkties, nopirksiet ko lieku.
  7. Izveidojiet krājkasīti, kurā ievietot mazās naudiņas jeb 1 un 2 eiro centu monētas, kas bieži vien sakrājas makā un rada lieko svaru. Ik pēc kāda laika ar krājkasīti varat doties uz Latvijas centrālo banku, kuras filiāles atrodas Rīgā un Liepājā un samainiet sakrātās monētas pret papīra naudu. Šis pakalpojums ir bez maksas.
  8. Ziemassvētku un dzimšanas dienu dāvanas gatavojiet paši, internetā atrodamas daudzas interesantas un nebūt ne sarežģītas idejas.
  9. Sekojiet līdzi savām finansēm interneta bankā.

Ieviešot šos padomus ikdienas dzīvē, ietaupījums būs ievērojams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *